مدت زمان مورد نیاز برای تجزیه زباله های انسانی در طبیعت بسته به نوع زبانه می تواند بیش از هزار سال طول بکشد !!!!

 

به گزارش اسپوتنیگ شیشه ۴۰۰۰ سال، پلاستیک ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ سال، پوست میوه ۶ ماه و آدامس ۵ سال زمان برای بازیافت و بازگشت به طبیعت نیاز دارند. با این که برخی از زباله ها نیز آرام آرام در طبیعت تجزیه می شود ولی برخی دیگر نه تنها تجزیه نمی شود، بلکه اثرات مخربی نیز بر آن وارد می کنند

که برخی از زباله ها همچون یطری پلاستیکی و ظروف شیشه ای ممکن است هیچگاه تجزیه نشده و این موضوع می توان عواقب زیست محیطی فاجعه باری را به همراه داشته باشد.
کاربرانی پیشنهاد می دهند که بهتر است زباله خود را دفن کنیم. در پاسخ به این موضوع، کاربران بسیاری می نویسند به جای دفن و خسته کردن خودمان، بهتر است این زباله ها را جمع کرده و به محل ویژه بازیافت زباله برسانیم یا حداقل به نزدیک ترین سطل زباله بیاندازیم

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،قضيه به همين جا ختم نمي شود. خيلي از زباله هايي که ما بي محابا در طبيعت رها مي کنيم غذاي پرندگان و حيواناتي مي شود که فکر مي کنند طعمه يا غذايي پيدا کرده اند. سر بطري يا يک بسته بندي کوچک پلاستيکي يا چيزهاي ديگر به آساني باعث مرگ تعداد زيادي از پرندگان و حيوانات مي شود. اگر تا ديروز اين يک تصوير از آينده اي دور بود که انسان هاي بعد از ما دچار کمبود منابع حياتي براي ادامه زندگي شان مي شوند اکنون در زماني قرار داريم که اين آينده دور سهم فرزندان ما خواهد شد. شايد براي تان جالب باشد که بدانيد وسايل روزمره اي که از آن استفاده مي کنيد چه قدر در طبيعت باقي مي مانند تا تجزيه شوند؟

* طبيعت دو سال براي تجزيه يک عدد سيگار فيلتردار زمان نياز دارد.

* براي يک ظروف پلاستيکي رها شده در آب حداقل به چهار قرن زمان نياز است تا به طور کامل از زمين محو شود.

* طبيعت نيم قرن براي تجزيه يک کيسه زباله نياز دارد.
اگر مي خواهيد سهم کوچکي در نگهداري منابع زمين و حفاظت از طبيعت داشته باشيد چند پيشنهاد ساده براي تان داريم:

نوشيدني را در ليوان شيشه اي بنوشيد، تا جايي که براي تان امکان دارد از لوازم يک بار مصرف استفاده نکنيد. لوازم يک بار مصرف يکي از بدترين و ديرتجزيه پذيرترين نوع پلاستيک ها هستند. ظروف و لوازم کاغذي جديد هم گزينه خوبي براي جايگزيني محصولات يک بار مصرف هستند.

براي خريدهايتان نايلون و کيسه پلاستيکي درخواست نکنيد. سعي کنيد يک ساک بزرگ پارچه اي به همراه داشته باشيد تا از آن براي خريدهاي تان استفاده کنيد.

روي ميز محل کار يا در خودروي شخصي تان يک قاشق و چنگال فلزي يا چوبي داشته باشيد تا مدام از نوع پلاستيکي اش استفاده نکنيد.

اسباب بازي هاي چوبي بهترين نوع اسباب بازي ها هستند.

بشقاب هاي واقعي خيلي کارآمدتر هستند، براي خودتان يک بشقاب غيرپلاستيکي تهيه کنيد.

ظرف هاي مربا براي نگهداري غذا يا حبوبات و چيزهايي از اين قبيل خيلي به درد بخور است

براي استفاده کمتر از کيسه زباله، آشغال هايتان را کمپوست کنيد.

تا جايي که امکان دارد مواد غذايي را بخريد که در شيشه يا کاغذ بسته بندي شده اند نه در پلاستيک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *