اخبار

تمیز کردن کتری

چگونه کتری خود را حرفه ای تمیز کنید

مقدمه

آیا تا به حال متوجه شده اید که کتری شما به مرور زمان پوسته پوسته و کدر می شود؟ این موضوع به دلیل رسوب آهک است. رسوب آهک می تواند روی طعم و ظاهر نوشیدنی شما و همچنین کارایی و طول عمر کتری شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل مهم است که کتری خودتان را به طور منظم رسوب زدایی کنید و آن را تمیز نگه دارید.

در این پست وبلاگ، 2 راه آسان برای رسوب زدایی کتری با استفاده از محصولات خانگی یا راه حل های سازگار با محیط زیست را به شما نشان می دهیم. از این که خلاص شدن از شر رسوبات آهک و لذت بردن از دم کردن بهتر چقدر ساده و رضایت بخش است، شگفت زده خواهید شد.

روش 1: سرکه و آب

سرکه اسید طبیعی است که می‌تواند رسوب آهک را حل کند و به کتری شما جان دوباره بدهد.

- قسمت‌های مساوی از سرکه سفید و آب لوله کشی را در یک کاسه باهم مخلوط کنید. شما به اندازه یک چهارم اندازه کتری به این محلول نیاز دارید.

- محلول سرکه و آب لوله کشی که درست کرده اید را داخل کتری خود بریزید و اجازه دهید که به جوش بیاید. سپس کتری را خاموش کنید و بگذارید کاملا خنک شود.

- محلول سرکه را تخلیه کرده و کتری را چندین بار با آب تمیز بشویید. در صورت لزوم از یک برس یا اسفنج دسته بلند برای پاک کردن پوسته های سرسخت رسوب آهک استفاده کنید.

- در آخر کتری خود را با آب تازه پر کنید، آن را بجوشانید و چند بار خالی کنید تا آثار سرکه از بین برود.

*می توانید به جای سرکه از آب لیمو برای بوی خوش تر استفاده کنید.

روش 2: بی کربنات سودا و آب

بی کربنات سودا که همان جوش شیرین است، یکی دیگر از مواد طبیعی است که می تواند به رسوب زدایی کتری شما کمک کند. جوش شیرین یک ماده قلیایی ملایم است که می تواند رسوب آهک را تجزیه کرده و بوها را از بین ببرد.

- یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک لیتر آب در یک کاسه مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا حل شود.

- کتری خود را با محلولی که درست کرده اید پر کنید و اجازه دهید به جوش بیاید و سپس کتری را خاموش کنید و بگذارید 15 دقیقه بماند.

- محلول را تخلیه کنید و کتری را چندین بار با آب تمیز بشویید. در صورت لزوم از یک برس یا اسفنج دسته بلند برای پاک کردن رسوبات باقی مانده استفاده کنید.

- کتری خود را با آب تازه پر کنید، آن را بجوشانید و چند بار خالی کنید تا اثری از محلول باقی نماند.

هر چند وقت یکبار باید کتری خود را رسوب زدایی کنید؟

دفعات رسوب زدایی کتری بستگی به تعداد دفعات استفاده از کتری دارد. 

جمع بندی

رسوب زدایی کتری شما یک کار ساده و رضایت بخش است که می تواند کیفیت نوشیدنی، کارایی کتری و طول عمر دستگاه را بهبود ببخشد. برای انجام این کار به هیچ محصول فانتزی یا گران قیمتی نیاز ندارید، فقط به برخی وسایل معمولی خانگی یا راه حل های سازگار با محیط زیست نیاز دارید. یکی از روش های بالا را امتحان کنید و خودتان تفاوت را ببینید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *